šnorchlování

Krabi a 4 islands - dobrodružství v Thajsku

Fossil Shell Beach Krabi ThajskoZ ostrovů Ko Tao, Ko Phangan a Ko Samui jsme se vydali směrem k Andamanskému moři na Krabi. Doprava lodí a autobusem nás vyšla na 500 THB/osoba (cca 342 CZK). Po Krabi jsme se do našeho hotelu opět přesunovali levnou místní dopravou zvanou songthaew. Ubytovali jsme se v hotelu Raya Guesthouse za 400 THB/noc (cca 273 CZK), který vřele doporučujeme. Naproti jsme si u místní Thajky půjčili skútr za 150 THB/den (cca 102 CZK), nechtěla po nás pas, nic. Byli jsme v klidnější části Krabi, ale měli jsme kousek od ubytování i malý místní trh s jídlem, obchod a dokonce i úžasnou pláž.

Nopparat Thara Beach – oáza klidu

Pláž Nopparat Thara v letovisku Ao Nang na Krabi je mnohem méně navštěvovanou, a proto i klidnější pláží. Má lodě Thajskovšak co nabídnout. Nachází se přímo v národním parku a úžasné na ní je to, že se dá doplavat na malý ostrůvek, který je z pláže vidět. Tam je soukromí zaručeno. My jsme dokonce byli schopni tam i dojít ve vodě, zas taková hloubka tam nebyla. Chyběl nám tam k té idylce už pouze koktejl. 🙂 Dřepli jsme si na břeh ostrůvku a kochali se. Krabi se může pyšnit i dalšími plážemi. Některé z nich jsou mnohem více turistické a přeplněné, jako například slavná Railay Beach. Jiné naopak nabízí možnost vidět thajské národní poklady jako třeba Fossil Shell Beach. Chtěli jsme poznat jiná místa a taky se pořádně vykoupat, a proto jsme se vydali hned na několik výletů.

Výlety z Krabi

Dovolená v Thajsku na Krabi je rozhodně super volba. Nejen proto, že se tu stále dají najít místa, kde je relativní klid a taky se sem shání snadno doprava, ale také kvůli poznávání okolí.

4 islands – zábava ve vodě a na pláži

Mezi nejznámější výlety z Krabi patří určitě 4 islands – 4 ostrovy. I my jsme se vydali na celodenní výlet a vybrali jsme si klasickou longtail lodičku. Nejprve jsme se podívali k jeskyni Phra Nang Cave Beach, která se nachází na peninsule Railay. Jedná se poutní místo, kam jezdí i mnoho Thajců. Ale byla to masovka, dokonce jsou tu lodní Phra Nang Cave Beach Thailandstánky s občerstvením. 🙂 Po krátké procházce a focení vysokých vápencových skal vyčuhujících z moře jsme se vydali na zvaný Chicken Island, kde jsme si zašnorchlovali. Přímo z lodi jsme mohli skočit do moře. Viděli jsme ve vodě i hada, ale budeme upřímní, ty korály v Thajsku jsou už prostě mrtvé. 🙁 Jenže s tím člověk nic nenadělá, a tak jsme si užívali přítomnost ryb, kterých tu bylo opravdu hodně. Název ostrova je kvůli skalám, které se tu nacházejí a skutečně připomínají kuře. Další zastávkou byl ostrov Mur (Koh Mor) a místo zvané Twin Sea, které spojuje Mur a ostrov Tup, a když je hladina moře ustálená, dá se mezi nimi přecházet po nádherně bílém písku. Musíme uznat, že tu byla i překrásně čistá voda, a proto jsme si zde piknik, který byl součástí výletu, opravdu užili.  Odtud jsme se vydali na ostrov Poda (Koh Poda), kde nás okouzlila velmi dlouhá pláž. Šli jsme, co nejdál to šlo, abychom ji mohli mít jen pro sebe. Ostrov je tak oblíbený, že se tu točil i Bollywoodský film.

Elephant trekking, rafting a zip line – trocha adrenalinu v Thajsku

Byť se může někomu zdát, že je cesta kolem světa sama o sobě adrenalinovým zážitkem, my ten pocit nemáme. Rozhodli jsme se zkusit v Thajsku elephant trekking, což je jízda na slonovi, rafting (což byl adrenalin hlavně pro Elephant TrekkingMarťu, která tyhle věci nemusí) a zip line (lanový skluz). Jízda na slonovi se nám líbila, byť nám slonů bylo nakonec opravdu líto, ale bylo úžasné, jak jsou citliví a starostliví. Seděli jsme sloníkovi i na krku, a když cítil, že padáme, přidržoval nás ušima. A byl prostor se s ním i trochu pomazlit. Pak ale přišel na řadu rafting. Nebyl to takový ten horský a příliš náročný, ale stačilo to. A občas jsme měli co dělat, abychom se udrželi. A nakonec krátký lanový skluz, který byl ale super a nejradši bychom si jej dali hned několikrát. Jednalo se opět o celodenní výlet s dopravou a jídlem a ještě možností se koupat u vodopádů. Za tento výlet spolu s výletem 4 islands jsme dohromady zaplatili 1250 THB/osoba (cca 873 CZK). Stálo nás to chvíli smlouvání, jak už je v Jihovýchodní Asii zvykem, ale jde to.

Smaragdové jezírko a horké prameny

Lákal nás i thajský venkov, a tak jsme se na doporučení našeho kamaráda Vaška vydali ke smaragdovému jezírku (Emerald Pool) vzdáleného asi 70 km od našeho ubytování na Krabi. Bohužel jsme netušili, že po nás budou chtít tak Emerald Pool Krabi Thajskovelký vstup, řekli si o 200 THB/osoba (cca 140 CZK), ale když už jsme tam byli, tak jsme to museli vidět. Prošli jsme se překrásným lesem, až jsme se dostali k jednomu velkému přírodnímu bazénu a tunám turistů. Nadšení jsme nebyli, ale koupali jsme se, nicméně to rozhodně nevypadalo jako cenoty v Mexiku. Potom jsme se vydali až ke slavnému Emerald Poolu, který byl naprosto úžasný, ale měl jednu vadu na kráse, nesmělo se tam koupat. Nevadí, ošplouchli jsme se ještě cestou zpět a prošli si druhou část stezky. Měli jsme původně v plánu navštívit také horké prameny – Khlong Thom hot springs, které jsou tu za rohem, jenže nebe bylo černé pomalu jako uhlí a my jsme to raději otočili a frčeli zpět na Krabi, než se spustil obrovský liják.

Podtrženo sečteno, dovolená v Thajsku na Krabi je jeden velký úžasný adrenalinový žážitek, který všem můžeme doporučit, stejně jako návštěvu ostrovů Ko Lanta a Ko Phi Phi, kam jsme se vydali posléze.

This post is also available in: English

Martina

Martina

Knihomolka, skvělá kuchařka, milovník jídla, cestovatelka a samička.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Užíváme cookies, abychom zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky tak předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.