Ko Lanta pláž

Ko Lanta - ostrov přírody a opuštěných pláží

Ko Lanta plážCestování po Thajsku nás bavilo, právě proto jsme si prodloužili víza a rozhodli jsme se, že bude naše dovolená v Thajsku delší, než jsme měli původně v plánu. Z vyhlášeného Krabi jsme se vydali poznávat ostrovy Ko Lanta.

Cesta na Ko Lantu a ubytování

Cesta na Ko Lantu nebyla příliš složitá, z Krabi jsme se dostali na ostrov minubusem za 300 THB/osoba (cca 215 CZK). Cesta byla jako vždy zajímavá a divoká, ale to je standard Jihovýchodní Asie. Na Ko Lantě jsme se ubytovali v bungalowu kousek od pláže. Noc nás vyšla taktéž na 300 THB (cca 215 CZK) a bylo to pro nás jedno z nejméně pohodlných ubytování v Thajsku, ale nevadí, sloužilo jen na přespání, protože přes den jsme hodně výletili. Po příjezdu jsme si udělali asi 5 km procházku po ostrově, zjistili, kde se dá dobře najíst, a poznali pár místních domorodců. Další den jsme si půjčili skútr. Pána jsme nakonec ukecali na Ko Lanta trh s jídlem150 THB/den (cca 107 CZK), ale chtěl po nás zase pas, no tak jsme mu dali kopii občanky a nefunkční platební kartu a klaplo to, pán byl nesmírně šťastný. A mohli jsme vyrazit na výlet.

Atrakce Ko Lanty

Původně jsme chtěli navštívit Národní park Mu Ko Lanta na jihu ostrova, ale vstupné bylo na thajské poměry tak nekřesťanské, že jsme se na to vykašlali a bádali sami na jiných místech. Našli jsme mnoho překrásných opuštěných pláží, kde jsme byli úplně sami a šnorchlovali jsme, pod vodou jsme však přes veškerá očekávání neviděli nic zajímavého. Ale i tak jsme si to užili. Ko Lanta je velmi krásný a zalesněný zelený ostrov. Kromě přírodních krás jsou tu k vidění i zajímavá místa, jako například města Lanta Town, kde se konají různé akce, dají se tu nakoupit suvenýry a tak trochu se toto město vymezuje všemu známému v Thajsku. A na samotném jihu východního pobřeží ostrova se nachází Ko Lanta mangrovníkyGypsy Village (Cikánská osada). Jeli jsme se tam podívat a bylo velmi zajímavé pozorovat místní, jak si tam poklidně žijí. A milovníci pokrmů jistě také ocení trhy s jídlem, které se konají každý den jinde. Místo konání vám určitě rádi sdělí místní, anebo recepční ve vašem ubytování.

Za mangrovníky na kayaku

A na závěr jsme si udělali radost, pronajali si kayak a pluli mezi mangrovníky na severu ostrova. Ten pronájem jsme nakonec ukecali na 300 THB/3 hodiny (cca 215 CZK). Bylo to super, šplouchali jsme si nohy ve vodě a pozorovali divoké makaky, které si hráli v mangrovnících. S Ko Lantou jsme se po těchto zážitcích rozloučily a pokračovali dál, tentokrát na Ko Phi Phi.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Pavel

Pavel

IT guy, motorbike rider, travel enthusiast and male.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.