Siam Niramit

Phuket - oblíbená dovolenková destinace v Thajsku

Ta pravá katalogová dovolená v Thajsku prý čeká každého návštěvníka i na ostrově Phuket nacházejícím se na jihozápadě království u Andamanského moře. Byli jsme sami zvědaví, jaké to tam je, a tak jsme se z ostrovů Ko Phi Phi vydali trajektem do Phuket Town a odtud minibusem na Patong. Vyšlo nás to na 350 THB/osoba (cca 252 CZK) včetně toho transferu minibusem až k hotelu. Byli jsme sami zvědaví, jaký obrázek si v o tomto místě utvoříme, protože jsou lidi, kteří považují Phuket za ohavnou díru plnou chamtivých turistů, a pak jsou další, kteří si Phuket zamilovali a často se sem vracejí.

Ubytování na Phuketu

Na Phuketu jsme se ubytovali v Dreams Guesthouse & Hostel Patong za 210 THB/noc (cca 151 CZK) a měli jsme Thajská kuchyněsoukromý dvoulůžák s klimatizací. Bylo to v mimosezoně, a proto jsme to sehnali za tak suprovou cenu. Respektive jsme původně klimošku mít neměli, ale majitel byl tak vstřícný, že nám řekl, ať ji používáme, že bychom se tam asi upekli. Známá pláž Patong byla na dosah ruky, protože se nacházela pouhý 1 km chůze od hotelu. Jenže my jsme měli v plánu si prohlédnout i okolí, a tak  jsme si u Simona půjčili skútr za 150 THB/den (cca 108 CZK). Snad nejlepší ze všech, co jsme v celé Jihovýchodní Asii měli. Byl totiž úplně nový, a tak to doopravdy svištělo a neměli jsme potíže ani v těch nejprudších kopcích.

Pláže a vyhlídky na Phuketu

Krásný výhled na Patong skýtá kopec nedaleko. Jeďte směrem na Little Jungle a ocitnete se na báječném místě. Hodně zajímavou vyhlídkou je určitě Big Buddha Phuket, kterého jsme si však nechali ujít, protože ruku na srdce, jsme těch Buddhů už měli docela dost z Vietnamu, Kambodži, Bangkoku a Ayutthayi, a tak jsme si radši užívali vyhlídka ostrov Phuketvýhledy na moře a okolních lesů. Mezi další známé pláže na Phuketu patří Karon Beach a Kata Beach. Jeden z uchvátných výhledů nabízí vyhlídka Karon View Point. Ale nás asi nejvíce zaujala vyhlídka Windmill Viewpoint, odkud jsme si vyhlídli pláž Yanui Beach, kde jsme se později i koupali. A aby nebylo vyhlídek málo, nechali jsme se zlákat výhledem i u Prompthep Cape Lighthouse, kde jsme si připadali jako na konci světa. Postupně jsme procestovali Phuket dále, akorát s koupáním jsme již měli útrum, protože byl odliv. A tak jsme prošmejdili pár místních trhů s jídlem a vyrazili zpět na Patong. Další den jsme se ještě vydali na severní stranu ostrova. Narazili jsme na malou pláž Kalim Beach hned vedle silnice. Prošli jsme se po pláži Kamala. A z vyhlídky Leam Sing View Point jsme se kochali překrásnou pláží Leam Sing Beach. Nakonec jsme se vykoupali na Surin Beach a vyrazili zase zpět na Patong. Jak je vidět, pláží a vyhlídek je na ostrově nespočet.

Za trochou kultury do Phuket Town

Phuket Town je často přehlížené kvůli plážím, které ostrov nabízí svým návštěvníkům. Jedná se však o město plné Prsa na Phuketupřekrásných barevných historických budov. Mezi nejúchvatnější ulice patří Thalang Road, kde se nacházejí historické domy a člověk má pocit, jako kdyby byl na chvíli zpět v Evropě. V Phuket City se dá i skvěle nakupovat. A my jsme se rozhodli zajít na thajské představení zvané Siam Niramit. Show nás vyšla na 1200 THB/osoba (cca 863 CZK), ale stálo to za to a večer jsme si náramně užili a zase jsme na nějakou dobu měli pocit, že žijeme normální život a nejsme jen batůžkáři na cestě kolem světa. 🙂

Na Phuketu naše putování po Thajsku končí a my se vydáváme do Malajsie na poloostrov Penang.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.