Velký palác Bangkok

Bangkok - moderní metropole Jihovýchodní Asie

Z nejnavštěvovanějších míst v Kambodži, kterými jsou bez pochyb Angkor Vat a Siem Reap se vydáváme do Thajska, Královský palác Bangkok Thajskodalší turistické země. První zastávkou se pro nás stala metropole Bangkok. Za jízdu mikrobusem jsme dali 700 THB/2 osoby (cca 477 CZK). Byla to zajímavá jízda i s přechodem hranic, poté se mikrobusy měnily, protože v Thajsku se jezdí vlevo. Řidič nás vysadil na Khao San Road, nejznámější ulici Thajského království. Už při příjezdu do Thajska to pro nás byla milá změna, protože je to taková jiná Jihovýchodní Asie, hodně vyspělá a pro západní turisty to není až takový šok jako okolní země. Ubytovali jsme se v hotelu v centru a šli prozkoumávat město, a taky ochutnávat thajské dobroty.

Bangkok – město králů a chrámů

Že bude v Bangkoku na co koukat nám bylo jasné hned, jakmile jsme se dočetli, že se zde nachází více jak 500 chrámů. Jako první jsme navštívili Velký palác, často nazývaný jako Královský palác. Je to obrovský komplex překrásný královských budov, chrámů a pavilonů obehnaný bílou zdí. Vstup do chámu stál 500 THB/osoba (cca 441 CZK). V chrámu platí i striktní pravidla ohledně oblékání, výhodou však je, že při nevhodném oblečení vám zapůjčí Ležící Buddha Bangkokjejich oproti záloze, která je vratná. Palác je skutečně obrovský a výzdoba je velmi bohatá, obdivuhodná a zároveň i poučná, protože provede každého návštěvníka zajímavou historií království Siam. V pozadí ale nezůstávají ani chrámy mimo tento komplex. Za zmínku zcela jistě stojí chrám Wat Pho (Chrám ležícího Buddhy). Jedná se o jeden z největších a nejstarších buddhistických chrámů v Bangkoku. Nachází se zde 43 m dlouhý a 15 vysoký ležící Buddha. Wat Pho se také může pyšnit více než 1000 vyobrazeními Buddhy a 91 stupami. Vstup je 100 THB/osoba (cca 68 CZK). Dalším zajímavým chrámem je Wat Arun neboli Chrám úsvitu. Vstup stojí 50 THB/osoba (cca 34 CZK). Tento chrám je spojený s kambodžskou khmérskou kulturou a stavebním stylem. Nachází se přes řeku, snadno se sem lze dostat místní lodní dopravou a je odtud zajímavý výhled na Královský palác. Mimo jiné se ve městě nachází mnoho dalších chrámů, ať už turisticky známých či neznámých, ale vesměs jsou všechny velmi bohatě zdobené a zajímavé.

Thajská kuchyněThajská kuchyně

Thajská kuchyně je skutečně vynikající. V Bangkoku jsme si užívali. Na ulici koupíte všechno. Čerstvě grilované ryby a plody moře, ovoce, zeleninu, ale v místních stáncích můžete ochutnat i pravá thajská jídla. Některá jsou pro ústa a žaludek skutečným ohněm, ale Thajci milují pozorovat turisty, jak se škvaří u každého sousta. My jsme si zamilovali Pad Thai, místní palačinky s banánem a taky kokosovou zmrzlinu s buráky a čokoládou. Osvěžující jsou i smoothies, které se dají sehnat za pár kaček a jsou vynikající a při pochodování po Bangkoku přijdou vhod.

Bangkok – moderní metropole

Bangkok je dnes i velmi moderní metropolí. Vzdálili jsme se trochu od historického města a dostali se do ruchu toho Thajské tanečnice na náměstí Erawanmoderního a byli jsme velmi překvapeni. Vysoké mrakodrapy různých tvarů, západní firmy a do toho všeho thajská kultura. Stavili jsme se i na náměstí Erawan, abychom položili obětinu a podívali se na thajské tanečnice, které zde pravidelně vystupují. A taky jsme se museli obrnit trpělivostí, nechtěli jsme již využít lodní dopravu a zkusili autobus. Nebyla to nejlepší volba, protože provoz v Bangkoku je zkrátka šílený, a tak byla cesta velmi dlouhá. Ale dopravu tu mají jinak řešenou skvěle a každý si opravdu najde své. Z rušného Bangkoku jsme se vydali na jednodenní výlet do bývalého hlavního města Ayutthaya. Poté jsme z Bangkoku odjeli úplně na jih Thajska užívat si sluníčka, moře a pláží na ostrovy Ko Tao, Ko Phangan a Ko Samui během našeho cestování po světě.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.