Naše dojmy z Thajska - turistický skvost Jihovýchodní Asie

Thajsku jsme nakonec cestovali 35 dní. Užili jsme si radovánky na pláži a legraci u moře, pochutnali si na vynikající thajské kuchyni, poznali jsme mnoho zajímavých lidí a kulturně se obohatili návštěvou historických míst. Nyní vám přinášíme naše dojmy z Thajska, o které bychom se s vámi rádi podělili.

Infrastruktura a doprava

 • Lodě Ruea Hang Yao Ko Phi Phi ThajskoKdyž jsme přijeli do Thajska, koukali jsme z okna minibusu s otevřenou pusou dokořán. Byl to šok po Vietnamu a Kambodži. Thajsko je hodně vyspělá země Jihovýchodní Asie a od Evropy se zase tak moc neodlišuje. Doprava zde funguje opravdu velmi dobře, silnice jsou na většině míst lepší než u nás doma. A dá se dostat v podstatě kamkoliv poměrně rychle.
 • Vyzkoušeli jsme v Thajsku MHD, trajekty, vlaky, autobusy, minivany a skútry a s veškerou dopravou jsme byli spokojeni.
 • Charakteristické pro Thajsko jsou silnice s velkým stoupáním a klesáním, takže pokud třeba cestujete na skútru, tak doporučujeme obsah alespoň 125 ccm.

Bezpečnost

 • V Thajsku jsme nikdy neměli pocit nebezpečí, ba naopak. Nikdy nás nikdo neokradl, ani se nesnažil. Thajci jsou v tomhle ohledu opravdu lidé, ale dost možná to je dané i přísnými tresty za jakýkoliv trestný čin.

Lidé

 • ThajciThajci jsou velmi zajímaví lidé. Oproti ostatním Asiatům ujíždějí hodně na smaženém, a tak se stejně, jako my Evropané, potýkají s civilizačními chorobami, jako je obezita a s ní spojené potíže. Jsou to lidé veselí a slušní, samozřejmě ale jako ostatní Asiaté člověka natáhnou a je nutné smlouvat. 🙂
 • Thajci hovoří poměrně dobře anglicky, takže jsou celkem nápomocní, když je potřeba.
 • Fenoménem Thajska jsou tzv. Lady Boys, tj. kluci, kteří se převlékají, malují a chovají jako dívky. Co víme, tak pokud vidíte krásnou ženskou, tak je to většinou Lady Boy.

Jídlo a pití

 • Papájový sáladJídlo v Thajsku bývá často smažené. A pokud není smažené, bývá čerstvé, ale někdy až extrémně pálivé. My jsme si s oblibou dávali ovoce na místních marketech a s jídlem různě experimentovali. Pája si kupodivu nejvíce pochutnal na řízcích, ano správně, čtete dobře. A Martě nejvíc chutnal papájový salát.
 • Z dezertů jsme si občas dávali palačinky, upozorňujeme, že se jedná o kus smaženého těsta na oleji i margarínu s nutelou. Opravdu se to smaží, nikoliv jako u nás, kde se palačinky pečou.
 • Co nám přišlo vhod, byla káva, kterou nám dělali do velkých kyblíků plnou ledu a mléka z plechu. A v Thajsku jsme si samozřejmě občas dávali pivo. 😉

Ceny

 • Do Thajska se vyplatí jezdit v mimosezoně, kdy jsou ceny příznivější. Ale v porovnání s jinými destinacemi v Jihovýchodní Asii patří Thajsko k těm dražším destinacím. V hlavní sezoně se může dovolená v Thajsku významně prodražit, především pak ve známých letoviscích.
 • Thajci jsou zvyklí na lepší životní standard a tomu samozřejmě odpovídají i ceny. V porovnání s cenami v ČR se dá samozřejmě vše obstarat mnohem levněji než kdekoliv v Evropě, o čemž vypovídají i naše články o Thajsku.

Prostředí

 • Opuštěná pláž Ko Lanta ThajskoThajsko má hodně co nabídnout. Je to země plná překrásné zeleně, ale také dech beroucích vyhlídek na moře a nádherných písečných pláží.
 • Co však Thajsko již postrádá je správná ochrana přírody, kvůli jejich chamtivosti, už dnes nemá Thajsko co nabídnout, co se korálů týče, mnoho z nich je bohužel mrtvých.
 • Stejně tak by jim prospělo třídění odpadků, ale jsou zcela jistě na dobré cestě hodně věcí vylepšit a dát do pořádku.

This post is also available in: English

Martina

Martina

Knihomolka, skvělá kuchařka, milovník jídla, cestovatelka a samička.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Užíváme cookies, abychom zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky tak předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.