Ko Tao pláž Thajsko

Ko Tao, Ko Phangan a Ko Samui - thajské ostrovy

Koh PhanganBangkoku jsme se vydali do Thajského zálivu užít si trochu relaxu na cestě kolem světa na známých thajských ostrovech Ko Tao, Ko Phangan a Ko Samui. Dostat se na ostrovy není nic složitého. Jako první zastávku jsme si zvolili nejbližší Ko Tao. Z Bangkoku jsme museli jet nejprve autobusem, a poté ještě trajektem. Vše dohromady jsme sehnali za 700 THB/osobu (cca 477 CZK). Jeli jsme přes noc a ráno byli přímo na ostrově.

Ko Tao – malý ostrůvek se super místem na šnorchlování

Ko Tao je malý ostrůvek, ale je velmi turistický. Když jsme přijeli do přístavu, hned se na nás lepili řidiči taxi a nabízeli nám odvoz. Odmítli jsme, protože to bylo velmi předražené, a pak jsme zjistili, že narvou dozadu klidně i 9 lidí, a pak je společně rozvezou po hotelech a hostelech. Raději jsme šli asi 2,5 km pěšky podél mořské promenády a šnorchlování Thajskoužívali si krásných výhledů. Ostrov je tak maličký, že jsme si tu ani nepůjčovali motorku, opravdu se dá v podstatě všude dojít pěšky.

Na ostrově se nachází překrásné pláže, ale bohužel nikoho zřejmě nepřekvapí, kolik se zde nacházelo odpadků. Thajsko je tím poslední dobou hodně vyhlášené a Thajci samotní se tím moc netrápí. Kdykoliv jsme viděli někoho čistit pláže či moře, nebyli to Thajci, ale cizinci. I my sami jsme kolikrát odpadky někam odnesli, protože nám to přišlo líto.

Na ostrově je vše 2x-3x dražší než na pevnině či v Bangkoku, ale když člověk dobře hledá, určitě narazí stejně jako my v malých uličkách na levnější stánky s jídlem i pitím. Je tu i 7 Eleven, kde se dá také levně nakoupit, pro batůžkáře ideální.

Nejoblíbenější výlet z ostrova je zcela jistě výlet loďkou na Koh Nang Yuan. Je známý především pro svou malou pláž, která spojuje 2 malé ostrůvky. Chtěli jsme tam jet, ale 300 THB/osoba za 20 minut (cca 204 CZK) jednosměrné jízdy už pro nás byla nehorázná zlodějna, na kterou jsme nechtěli přistoupit. Nakonec se nám to vyplatilo, zvolili bungalow v Thajskujsme vlastní program, vzali jsme si masky a šnorchly a vydali se ostrov prozkoumávat sami. Došli jsme k vyhlídce, kde jsme Nang Yuan pozorovali a zároveň jsme tam našli parádní místo na šnorchlování na Ko Tao. Bylo to u skal, takže se to tam rybami a mořským životem jenom hemžilo. Nakonec jsme byli rádi, že jsme na protější ostrov nejeli, protože to nebyla zase taková katalogová idylka, samozřejmě tam byla hlava na hlavě a my jsme na našem místečku byli asi jen se 3mi dalšími živáčky. Byla to pecka! My jsme si to užili a s chutí jsme se vydali na ostrov Ko Phangan.

Ko Phangan – kopcovitý ostrov plný dobrot

Trajekt z Ko Tao na Ko Phangan nás vyšel na 350 THB/osoba (cca 239 CZK). Při cestě jsme si raději trochu schrupli, protože vlny s lodí trochu cloumali. Když jsme dorazili na Ko Pha Ngan, vydali jsme se směrem k našemu bungalowu, který jsme našli za parádní cenu přímo u moře, jenom za 240 THB/noc (cca 163 CZK). Jelikož je ostrov větší, museli jsme si půjčit i skútr. Domluvili jsme se s Italem, který tu žil a půjčil nám ho za 150 THB/den (cca 102 CZK). Pas nechtěl a cena byla suprová. Ale trochu jsme si naběhli, protože Ko Phangan je skutečně neuvěřitelně Panthipmarket Koh Phangankopcovitý ostrov a my měli půjčenou nějakou padesátku, takže musela Marťa občas některé kopečky vyjít po svých. 😀 Ale ty výhledy stály za to! Bylo to naprosto úžasné pozorovat pláže a zátoky, které byly obklopeny překrásnou zelení. A to nejlepší, dá se tady parádně najíst. Trh Panthip na Ko Phanganu se nachází nedaleko přístavu a mají tu denně čerstvé mořské grilované plody, různé řízky, omáčky, sladkosti, zkrátka vše, nač si vzpomenete. I my se pořádně nabaštili a vyrazili na Ko Samui s plnými bříšky.

Ko Samui – ostrov kokosových a palmových hájů

Trajekt z Ko Phanganu na Ko Samui stál 200 THB/osoba (cca 136 CZK). Místní doprava není levná, proto jsme se do našeho hotelu dostali místní dopravou zvanou songthaew. Za zhruba 16,5 km jsme platili 80 THB/osoba (cca 55 CZK), oproti taxi je to skoro zadarmo. V hotelu jsme si vypůjčili skútr za 200 THB/den (cca 136 CZK). Pro výletění je to nejlepší způsob dopravy, protože Ko Samui je největším ostrovem v Thajském zálivu. Nachází se tu nespočet Palmový háj Ko Samuipřekrásných písečných pláží s klidnou vodou. Na mnoha skrytých místech u skal, kamenů a menších útesů se skvěle šnorchluje. Ale za nejkrásnější jsme považovali jízdu prostředkem ostrova vedoucí kolem kokosových a palmových hájů, které poskytují vlhkost a taky chlad. A mezi nimi jsme pozorovali i nějaké ty opičky.

Pokud se vám v Thajsku bude líbit a budete chtít zůstat déle, než víza dovolí, můžete si je prodloužit o 30 dní za 1900 THB/osoba (cca 1295 CZK) na Imigračním oddělení na Ko Samui. Celý proces trvá cca 20 minut a úředníci jsou tu skutečně velmi milí a se vším poradí.

Víza jsme měli a mohli jsme pokračovat v našem putování po Thajsku. Z Ko Samui jsme se vydali na Krabi a 4 islands.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

2 Komentářů

 • Lena

  Dobrý den,prosím,jaký a odkud jede autobus a navazující na trajekt na Ko Tao?? Letíme v březnu a stále nevíme jak,zda přímo na Koh Samui,nebo z Bangkoku. Moc děkuji za odpověď. Lenka.

  08/08/2016 at 19:31
  • Martina
   Martina

   Ahoj Lenko,

   my jsme si zabukovali vše najednou, tj. autobus Bangkok k trajektu a na to byl navazující trajekt na Ko Tao.

   Kupovali jsme v ulici Samsen 2 Alley vedle podniku Queen Suriya Castle – lze najít na Google maps. Je tam budka, na které je napsáno Travel Agency. Ale tyhle balíčky se dají sehnat po celém Bangkoku. Dá se jet samozřejmě přímo i na Koh Phangan a Koh Samui, ceny budou pak o něco vyšší než píšeme v článku.

   Přejeme krásné cestování po Thajsku.

   Martina a Pavel

   09/08/2016 at 18:25
VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.