Bryce Canyon Amphitheater

Bryce Canyon a Goblin Valley - krajiny útvarů hoodoos

Náš druhý road trip nás zavedl až na jihozápad USA. A první z míst, které jsme tam navštívili byli, Bryce Canyon a Goblin Valley. Obě místa jsou sice od sebe dosti odlišná, ale přesto velmi krásná, stejně jako další místa, která jsme v Utahu a dalších státech navštívili.

Bryce Canyon – skalní město plné barevných věží

Bryce Canyon, který ve skutečnosti kaňon ani není, protože se jedná o obrovský soubor amfiteátrů, uchvátí bezpochyb každého návštěvníka svými hoodoos, což jsou věže a bloky, které se zde nacházejí. Díky bílé, červené a oranžové barvě těchto skalních útvarů je Bryce kaňon slastí pro oko.

Vstup a ubytování v Bryce Canyonu

Queens Garden Trail Bryce CanyonVstup do parku vyjde na 30 USD/auto/a až 15 pasažérů (cca 750 CZK) a platí na 7 dní. My doporučujeme zakoupit si tak zvaný National Park Pass, který vyjde na 80 USD (cca 2000 CZK), platí celý rok a v žádném Národním parku již neplatíte vstup. Nevztahuje se na Státní parky! Pokud navštívíte minimálně 4 NP, určitě se vyplatí tento pass zakoupit! Pass je navíc přenosný, na dva podpisy, takže si můžete vzájemně i vypůjčit případně s někým dalším nebo jej přeprodat.

Do Bryce Canyonu jsme dojeli v odpoledních hodinách, a protože milujeme kempování, rozhodli jsme se utábořit v Sunset Campground za 15 USD/noc (cca 375 CZK). Místo bylo hezké, čisté a dal se zde udělat i oheň. Kempování v Bryce Canyonu je možné hned na několika místech. Kdo campingu neholduje, může se samozřejmě ubytovat v nějaké lodge nebo hotelu. Ceny bohužel neznáme.

Co vidět v Bryce Canyonu

Ještě v den příjezdu jsme se rozhodli, že si uděláme projížďku autem po parku a vyjedeme si na jednotlivé vyhlídky. Rozhodně to stojí za to! Z místa Sunrise Point, kde je překrásný výhled jak při západu, tak i východu slunce, jsme se Bryce Canyonvydali autem přes veškeré vyhlídky až na konec silnice k Rainbow Point. Byť od sebe vyhlídky nejsou zase až tak daleko, počítejte s tím, že vám to zabere určitě více jak hodinu času, pokud si výhledy rádi vychutnáte a hodně fotíte jako my. Cestou určitě narazíte i na zvířátka, my jsme viděli Jelence ušaté, kteří od nás byli jen 2 metry. Nádhera!

Trek v Bryce Canyonu

Ráno jsme si přivstali a vydali se na trek po Bryce kaňonu. A udělali jsme dobře, protože ty barevné hoodoos jsou z blízka ještě krásnější. Zvolili jsme trek ze Sunrise Point, jednalo se o stezku Queens Garden Trail, ze které jsme se napojili na Navajo Loop Trail, a odtud se dostali až na Sunset Point. Byl to to balzám na duši a naprosto úžasný trek. Combo okruh byl dlouhý cca 4-5 km a s veškerými zastávkami na focení jsme jej ušli asi za 90 minut. Stojí to za to a můžeme jen doporučit! Vydejte se brzy ráno, vezměte si s sebou hodně vody a bude to super výlet. 🙂

Goblin Valley – takový malý Mars na Zemi

Goblin ValleyÚdolí Goblinů je ideálním místem na zastavení, pokud míříte z Bryce Canyonu směrem ke Canyonlands, Arches a Monument Valley. Po cestě se bude neuvěřitelně střídat krajina, bude projíždět obrovskými kaňony, pak se ocitnete v hustých zelených lesích, až nakonec dorazíte do Goblin Valley, kde se opět nacházejí hoodoos, ale krajina tu spíše připomíná Mars. Tedy my si ho tak alespoň představujeme. A točilo se tady i pár scifi filmů s podobnou tématikou. Vstup stojí 10 USD (cca 250 CZK). Je to State Park, takže National Park pass zde bohužel neplatí. Goblin Valley nabízí několik stezek pro pěší túry. My jsme se jich dobrovolně vzdali, neboť v červencovém vedru nám bohatě stačilo být v té výhni 30 minut. Je to zajímavá zastávka při road tripu po jihozápadě USA.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.