Canyonlands, Arches a Monument Valley

Cesta kolem světa je jedno velké dobrodružství. Naším dalším cílem v Utahu se stala 3 místa, kterými byli Canyonlands, Arches a Monument Valley, která jsme v rámci roadtripu po jihozápadě USA navštívili. A neprohloupili jsme! Po Bryce Canyonu a Goblin Valley na nás čekala další překvapení. Opět jsme jen koukali s otevřenou pusou, jaké krásy se v těchto končinách nacházejí.

Národní park Canyonlands – nekonečné kaňony, svědecké a stolové hory

CanyonlandsDo Canyonlands jsme dojeli navečer. Vydali jsme se do části zvané Island in the Sky. Ze začátku jsme měli problém najít kemp, ale nakonec se zadařilo a my jsme postavili stan ve Willow Flat Camground. Noc nás stála 10 USD/noc (cca 250 CZK). Vstup do parku jsme měli díky National Park Passu zdarma, bez něj se platí 25 USD/7 dní/auto a až 15 osob (cca 625 CZK). Místo bylo strategické, neboť se nacházelo kousek od vyhlídky Green River Overlook, kam jsme se ráno vydali podívat na východ slunce. Bylo překrásné pozorovat, jak se Canyonlands probarvuje slunečními paprsky před našima očima. Podobně tomu bylo i na vyhlídce Grand View Point Overlook, kam jsme se vydali autem.  A nezapomněli jsme projet i další místa, která se v Národním Parku Canyonlands nachází. Každé má své osobité kouzlo a vše vypadá úplně jinak.

Národní park Arches – obrovské pískovcové oblouky

Z Canyonlands je to kousek k Arches. Oba parky jsou od sebe naprosto odlišné. Takže jsme se po vydatné snídani Archessbalili a vydali se podívat na přírodní pískovcové oblouky, kterémi jsou Arches pověstné. Vstup je stejný jako u Canyonlands, ale Arches za to stojí! Jsou obrovské a překrásné. Opět musíme konstatovat, že jsme nikdy podobné místo nenavštívili. S obdivem jsme zastavili na každé vyhlídce a někdy i mimo ně, abychom se pokochali a udělali si krásné fotky. Za pár hodin jsme nakonec dorazili až k Devil’s Garden Trailhead, kde jsme se hecli, a i přes ukrutné vedro se rozhodli jít na krátkou túru. A dobře jsme udělali, protože jsme viděli oblouky, které na jiných vyhlídkách nebyly. Přežít se to na zhruba hodinku dá, ale určitě doporučujeme natočit si s sebou hodně vody a mít přikrývku hlavy. Po treku jsme se jeli nabaštit do Moabu. Trochu jsme tam popracovali, zajistili si nocleh a frčeli dál.

Monument Valley – Marlboro Country

Cestování po USA nás zavedlo až do Monument Valley, které je známé jako Marlboro Country proto, že se zde točily Monument Valleyreklamy na cigarety. Monument Valley proslavil ale i film Forest Gump. Údolí Monumentů lze celé projet autem. National Park Pass zde uplatnit bohužel nelze, protože se jedná o park kmene Navajo, takže je nutné za vstup uhradit 20 USD (cca 500 CZK). My jsme dovnitř nejeli, protože nám připadalo, že lze ze silnice vedoucí všude kolem udělat dostatečně hezkých fotek a nemyslíme si, že bychom uvnitř parku na krátké projížďce viděli o moc víc. A tak jsme pokračovali v našem road tripu po USA dál, až jsme přejeli hranici s Arizonou a pádili dál směrem k Page Lake Powell Campground, kde jsme stanovali za 19,41 USD na noc (cca 485 CZK). Kousek od tohoto kempu se nachází Antelope Canyon. Původně jsme tam chtěli jít, ale když si za 30ti minutou podívanou (déle uvnitř nebudete) řekli Indiáni z kmene Navajo o 48 USD/osoba (cca 1200 CZK), rozhodli jsme se dovnitř nejít vůbec, a tak jsme odtud vyrazili směrem na Grand Canyon.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

2 Komentářů

 • Zuzana

  Ahojte pozreli ste aj Horseshoe Bend ked ste uz boli pri Page?

  08/09/2015 at 18:25
  • Pavel
   Pavel

   Ahoj Zuzko,
   Horseshoe Bend jsme vynechali, respektive videli jsme spoustu jinych kanonu, utvaru, apod. ktere nas uchvatily. Po nekolika dnech se nam z kanonu tocila hlava, uz toho bylo moc 😉 Toto ale urcite nebyla nase posledni navsteva statu. Takze na priste si delame poznamku a dekujeme za tip! 🙂
   Krasny vecer prejem
   M. a P.

   08/09/2015 at 19:28
VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.