Pomozte lidem v nouzi

Pomozte lidem v nouzi - i málo může být hodně

Pomozte lidem v nouziOd té chvíle, co jsme měli myšlenku cestovat kolem světa, jsme si také říkali, že by náš projekt mohl někomu pomoci. Nechceme jen publikovat fotky z dovolených jako to dělají ostatní cestovatelé, rádi bychom někomu pomohli! A protože hodláme procestovat 25 zemí, máme pocit, že je to jedinečná příležitost. Abychom vše mohli uskutečnit, budeme potřebovat vaši podporu. Proto jsme vytvořili crowdfundingovou kampaň jejíž výsledek najdete na stránce níže, kde také naleznete jiný způsob podpory.

 

 Máme super nápad – chceme pomáhat!

Pomozte lidem v nouziMladí lidé mají často nové nápady, posouvají hranice a snaží se experimentovat. I my se chceme stát součástí této změny a ukázat lidem, že dobrodružství na ně čeká a že mohou žít cestováním a zároveň pomáhat lidem v nouzi. A zde nás napadlo, jaké další benefity by naše cesta kolem světa mohla přinést ostatním.

Na celém světě jsou miliony dětí a lidí, kteří potřebují pomoc. Každý den se někde stane něco špatného dalším a dalším, ale bohužel ne vždy je možné jim pomoci. Samozřejmě existuje mnoho humanitárních organizací jako UNICEF, Člověk v tísni, Amnesty International nebo Lékaři bez hranic, ale tyto organizace zkrátka nemohou být všude a tím pádem ani nemohou pomoci všem, kdo si o to žádá. Na světě neexistuje nikdo, kdo by mohl spasit všechny lidi v nouzi a nedokážeme to samozřejmě ani my. Ale můžeme se alespoň pokusit v rámci naší cesty kolem světa pomoci některým lidem v nouzi, které potkáme.

Pomozte lidem v nouziKomu chceme pomoci a jak!

Chceme se především zaměřit na malé děti a rodiny s dětmi žijící v chudobě, které našli své útočiště v sirotčincích. Proč jsme si je vybrali? Tito lidé potřebují pomoc a běžně nemají v podstatě šanci, aby se k nim dostala například od humanitárních organizací.

 

Jak chceme lidi v nouzi podporovat

V první řadě bychom rádi poukázali na podmínky života těchto lidí, a také zveřejnili jejich příběhy. Věříme, že když se o nich bude mluvit, tak se lidé budou více zajímat o tuto problematiku.

Veškeré peníze, které získáme díky této kampani, budou darovány následujícím způsobem:

1/3 vybraných peněz bude poslána přímo organizaci UNICEF po ukončení kampaně. Důkaz, že jsme tak učinili, vyvěsíme na našich internetových stránkách www.nasecestakolemsveta.cz s potvrzením a výpisem z banky.

Zbytek vybraných peněz pak použijeme během naší cesty.  Rozhodli jsme se neposkytnout sirotčincům přímo peníze, protože se trochu bojíme, že by je lidé v nouzi nakonec nemuseli dostat. Není to tak, že bychom sirotčincům nebo místním Pomozte lidem v nouziorganizacím nevěřili v jejich úmyslech pomoci. Ale neznáme je, a proto jsme se rozhodli, že jim raději poskytneme materiální podporu jako jsou přikrývky, tužky, sešity, jídlo nebo cokoliv, co budou potřebovat pro lidi v nouzi. Naše vize je takové, že až na nějaké takové místo narazíme, půjdeme tam, domluvíme se s osobou, která za organizaci zodpovídá a optáme se, co potřebují v danou chvíli nejvíce.

Každý dar popíšeme a zmíníme v našem článku!

Jak můžete pomoci vy

Abychom mohli naše nápady proměnit v realitu, potřebujeme Vaši podporu!

Váš finanční příspěvěk nám pomůžeme začít realizovat naši myšlenku. Také nám pomůže s dalším plánováním. A to nejdůležitější, dostanete šanci zachránit nebo zlepšit život nějakého dítěte nebo jeho rodiny.

Pomozte lidem v nouziKaždý potřebuje, aby o něj někdo pečoval a zajímal se o jeho potřeby! Pokud se vám náš nápad líbí, budeme moc rádi, když si uděláte čas a budete ho sdílet na sociálních sítích. Pomozte nám dát o projektu vědět a odstartovat ho!

Pomozte nám vytvořit program pro lidi v nouzi. Namotivujte nás svou snahou přispět k realizaci našeho projektu ještě dnes! I málo peněz pomůže. Tak málo jako 100 CZK může  a dokáže pomoci nějakému člověku.

Pojďte s námi do toho! Budeme Vás pravidelně informovat skrze naše webové stránky o tom, jak váš příspěvěk pomohl někomu v nouzi.

Existuje-li jakýkoliv důvod, proč nemůžete podpořit tuto kampaň a darovat nějaké peníze, budeme moc rádi, když ji alespoň budete sdílet s ostatními. My už cestujeme, a proto pro nás není možné se o kampaň starat a vše šířit spektrem internetu.

Výsledky sbírky

Vše chceme dělat transparentně, takže tady máte kalkulaci sbírky. Detaily rádi zašleme na vyžádání komukoliv. Taky jsme se hecli a sami přidali do sbírky pár tisíc navíc!

Pomoz lidem v nouzi během cesty kolem světa - výsledek sbírky

Důkaz o zaslání peněz UNICEF

Důkaz, že jsme již poslali peníze společnosti UNICEF. Nakonec jsme poslali víc, a to do Vietnamu, kvůli lepšímu kurzu dolaru. Tak ať z toho mají co nejvíc! 😉

UNICEF - zaslani penez

 

Můžete stále zasílat peníze pro pomoc lidem? ANO můžete!

Stále můžete pomoci a přispět! Peníze můžete zaslat přímo na náš účet (méně poplatků):

Číslo účtu: 1013863010/3030

SWIFT code: AIRACZPP

IBAN: CZ43 3030 0000 0010 1386 3010

Prosíme abyste s platbou použili variabilní symbol 123, abychom mohli platbu snadno identifikovat.

Děkujeme, že Vám záleží na těch, kteří to potřebují!

 

Zmínka o naší snaze pomoci v Karlovarském deníku ze 6.6.2015 a také na webu z 9.6.:
Pomoc lidem v nouzi

 

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Pavel

Pavel

IT guy, motorbike rider, travel enthusiast and male.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.