Tiwanaku hlava mimozemšťana

Megalitická místa - Tiwanaku, Puma Punku a Aramu Muru

Návštěva Peru je hlavně návštěva místních archeologických nalezišť. Některá záhadná megalitická místa otevírají nové otázky ohledně původu naší civilizace. A věřte, že jsou zde kromě Machu Picchu další místa, která taktéž hrají důležitou roli pro nás všechny. Více se o těchto místech můžete dozvědět z publikací uznávaného vědce Ericha von Dänikena, respektive můžete vidět ve velmi zajímavém seriálu Ancient Aliens.

Jak se dostat do Tiwanaku a Puma Punku

Obě megalitická místa jsou od sebe vzdálena cca 1 km, což je dobré. Na druhou stranu se nacházejí v Bolívii, což vytváří řadu komplikací, pokud sem chcete jet z Peru. Nicméně vše je možné vyřešit a nabízejí se hned dvě varianty. Tiwanaku Brána slunceTa rychlejší, pohodlnější, časově méně náročná, ale dražší je ta, kterou jsme zvolili my a kterou vám i doporučujeme. V Puno lze sehnat za cenu cca 900 PEN (cca 7470 Kč) pro 2 osoby za soukromou cestu na celý den, během kterého navštívíte všechna zmíněná místa v nadpisu a pár kostelů navíc. Cena je vcelku velká, ale je logická, protože vás musí někdo odvést na hranice s Bolívií, a tam se musí vyměnit auto i s řidičem. Důvod je ten, že Peruánci platí velké poplatky, pokud chtějí jet s vlastním autem do Bolívie. V ceně je i oběd a dva průvodci, jeden pro Tiwanaku a Puma Punku a druhý pro zbytek cesty. Cenu lze ale srazit, nám se to povedlo na krásných 550 PEN (cca 4560 Kč) za 2 osoby. Druhou variantou, která trvá déle, je méně pohodlná, ale levnější je jet z Puno autobusem na hraniční přechod Desguadero odkud se vydáte taxi nebo dalším autobusem do Tiwanaku. Počítejte ale s tím, že to bude na víc než jeden den a že neuvidíte tolik míst, jako jsme viděli my.

Tiwanaku

Tihuanaco hlava mimozemšťanaTiwanaku (španělsky Tiahuanaco nebo Tiahuanacu) se nachází přibližně 20 km od jezera Titicaca a cca 20 minut cesty autem od hraničního přechodu s Peru. Tiwanaku je nejdůležitější památkou Bolívie. Najdete tu obrovský komplex, kde se nachází zbytky pyramidy Akapana a další více zachovalé zbytky chrámů. Komplex je datován do doby kolem 12.000 let př.n.l.! V místech chrámu se našly velmi zajímavé artefakty, zejména prodloužené lebky a zajímavá keramika, která je v místním muzeu. Co je ale tak kontroverzního právě na tomto místě? Je zde polozapuštěný chrám, jehož zbytky jsou stěny čtverce, které lemuje 175 hlav. Tyto vytesané hlavy přestavují všechny rasy lidí na zemi. Najdete tu Peruánce, Asijské typy, velké hlavy, malé hlavy, ale hlavně tři hlavy, které se vymykají všemu, co známe a spíše připomínají hlavy návštěvníku z kosmu a to se prosím bavíme o několik tisíc let staré památce! Doporučujeme shlédnout naší galerii, video a samozřejmě shlédnout příslušný díl seriálu Ancient Aliens, konrétně sérii 4, epizodu 6.

Puma Punku

Puma Punku neboli Lví brána jsou rozvaliny, které se nachází v blízkosti Tiwanaku. Na první pohled se může zdát, že se jedná o nezajímavé zbytky chrámu. Po bližším zkoumání ale zjistíte, že jde možná o nejkontroverznější archeologické místo na světě. Nachází se zde kamenná základna, která má 50 x 60 metrů a její váha je spočtena na Puma Punku H-blokyneuvěřitelných 447 tun! Samozřejmě dnes je místo rozpadlé, ale dokáže někdo logicky vysvětlit, jak v době před několika tisíci lety mohli lidé vyrobit a hlavně přemístit něco tak velkého a těžkého? Řada konvenčních teorií říká, že kameny pocházejí z desítky km vzdáleného místa a že byly dopraveny po kmenech stromů nebo po blátě. Tyto teorie mají jednu vadu a to tu, že v okolí je kvůli výšce místa pomálu stromů a tahat něco takového v blátě? Nesmysl. Další záhadou tohoto místa je přesnost s jakou jsou vytvořené některé kameny. Jsou zde tzv. H bloky, které jsou naprosto stejné, jako by byly vyrobeny v továrně a hlavně jsou neuvěřitelně pravidelné. Hrany mají pravé úhly a povrh je neuvěřitelně hladký. Dále tu naleznete řadu kamenů, které mají v sobě vyvrtané stejné díry o malých průměrech, opět něco co je jen těžko představitelné pro lidi, kteří měli ve své době používat primitivní nástroje. Puma Punku opravdu stojí za návštěvu. Každý krok a každé prozkoumání kamenů provází mráz po zádech a donutí člověka zamyslet se. Doporučujeme shlédnout naší galerii, video a samozřejmě shlédnout příslušný díl seriálu Ancient Aliens, konrétně sérii 4, epizodu 6.

Aramu Muru – brána Bohů

Aramu muru neboli brána bohů je zvláštním místem kousek od města Puno v Peru. Je to místo kam se dá dostat jednoduše jak taxi, tak autobusem. Tato brána je vytesaný čtverec, který má na šířku a výšku přesně 7 metrů. V dolní části se nachází výklenek, ve kterém je zhruba uprostřed malá prohlubeň. Místní legendy tvrdí, že právě tento Aramu Muru výklenek je dveřmi do jiného světa. Od místního průvodce jsme se dozvěděli, že lidé tvrdí, že během určitých období v roce se brána otevírá a oni zde vidí krásné místo u moře. Podle některých teorií by se mohlo jednat o dveře do Atlantidy. Děti zde zase vídají velké obry. Jiné legendy zase tvrdí, že se jedná o dveře, kterými procházejí bohové, kteří kdysi obývali tuto planetu. Zastánci teorií spojených s UFO jsou právě přesvědčení, že se jedná o dveře do jiných galaxií, že se jedná o hvězdnou bránu, kterou lze aktivovat pomocí speciálního disku (proto ta prohlubeň). Tak či onak můžeme potvrdit, že se jedná o místo s velkou energií. Na doporučení průvodce jsme zde provedli krátkou meditaci a můžeme potvrdit, že jsme se u toho cítili jinak. Doporučujeme shlédnout naší galerii, video a samozřejmě shlédnout příslušný díl seriálu Ancient Aliens, konrétně sérii 2, epizodu 1.

Chram plodnosti ChucuitoChrám plodnosti

Chrám plodnosti se nachází v Peru v blízkosti města Puno v malém městečku Chucuito. Toto místo není zas až tak kontroverzní jako místa předešlá. Na druhou stranu pokud jste v Puno a chcete si užít jezero Titicaca a okolí naplno, tak se vyplatí sem zajet. Místo je originální a to hlavně tím z jakých kamenů se skládá. Celé místo je v podstatě chrámem, který je věnovaný plodnosti a proto tu naleznete řadu kamenů v podobě mužského přirození. Legendy tvrdí řadu prozaických důvodů pro toto místo, ale ve finále se shodují v tom, že opěvují samotný akt lásky.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.